Σύλλογος Π.Ε. Έλλη Αλεξίου: Ψήφισμα Συμπαράστασης
Submitted by user-2 on Δευ, 27/05/2013 - 09:03
![Προβολή εκτυπώσιμης μορφής Προβολή εκτυπώσιμης μορφής](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![Αποστολή σε φίλο Αποστολή σε φίλο](/sites/all/modules/print/icons/mail_icon.gif)
![PDF version PDF version](/sites/all/modules/print/icons/pdf_icon.gif)
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ «ΜΕΒΓΑΛ» ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ
![Προβολή εκτυπώσιμης μορφής Προβολή εκτυπώσιμης μορφής](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![Αποστολή σε φίλο Αποστολή σε φίλο](/sites/all/modules/print/icons/mail_icon.gif)
![PDF version PDF version](/sites/all/modules/print/icons/pdf_icon.gif)
![](http://www.edupame.gr/sites/default/files/ellialexiou.png)
Συνεχίζουν ατσαλωμένοι τον απεργιακό τους αγώνα
Στην πύλη του εργοστασίου πάνω από 20 μέρες, βρίσκονται οι εργάτες της ΜΕΒΓΑΛ, απαιτώντας την άμεση καταβολή των δεδουλευμένων 4 μηνών. Αποφασισμένοι να μη ζυγίσουν, παρά τις δυσκολίες, παρά το γεγονός ότι η εργοδοσία είναι εξαφανισμένη τις τελευταίες μέρες και αρνείται να ικανοποιήσει τα δίκαια αιτήματά τους, οι εργαζόμενοι δέχονται την ηθική συμπαράσταση των σωματείων του κλάδου και όχι μόνο.
Το Δ.Σ. του Συλλόγου συμπαραστέκεται στο δίκαιο αγώνα των εργαζόμενων της ΜΕΒΓΑΛ και τους καλεί να μη φοβούνται, να μην υποκύψουν στους εκβιασμούς της εργοδοσίας και των ανθρώπων της, συσπειρωμένοι στο σωματείο τους και την Ομοσπονδία με ταξική αλληλεγγύη να οργανώσουν την πάλη τους μπροστά στα δύσκολα που έρχονται, ενάντια στην προσπάθεια, που κάνει η εργοδοσία να αφαιρέσει τα δικαιώματά τους.
Ένας για όλους και όλοι για έναν.
ΤΟ Δ.Σ.