ΣΕΦΙΕ: Απόφαση Γενικής Συνέλευσης
Submitted by user-3 on Τετ, 21/06/2017 - 18:54
![Προβολή εκτυπώσιμης μορφής Προβολή εκτυπώσιμης μορφής](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![Αποστολή σε φίλο Αποστολή σε φίλο](/sites/all/modules/print/icons/mail_icon.gif)
![Προβολή εκτυπώσιμης μορφής Προβολή εκτυπώσιμης μορφής](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![Αποστολή σε φίλο Αποστολή σε φίλο](/sites/all/modules/print/icons/mail_icon.gif)
![PDF version PDF version](/sites/all/modules/print/icons/pdf_icon.gif)
Συναδέλφισσες, συνάδελφοι
έπειτα από μια πολύ εποικοδομητική συζήτηση η γενική συνέλευση του σωματείου μας αποφάσισε:
Την συμμετοχή στην ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ του Π.Α.ΜΕ στο Νατοϊκό στρατηγείο της Θεσσαλονίκης το Σάββατο 24 ΙΟΥΝΗ, 1μμ πλ. Αριστοτέλους.
- Μαζικές εξορμήσεις σε Ο.Α.Ε.Δ., φροντιστήρια, ΙΕΚ, ΚΕΚ (κλπ) για εγγραφές μελών και πλατιά καμπάνια ενημέρωσης για την καταγγελία της ΣΣΕ και τις ατομικές συμβάσεις
- Μαζικές δυναμικές παραστάσεις διαμαρτυρίας σαν ένδειξη διαμαρτυρίας και πίεσης για την στάση που κρατούν στο θέμα της ΣΣΕ.
- Πρόταση από το σωματείο μας στο συντονιστικό των 8 σωματείων για διοργάνωση πανελλαδικής κινητοποίησης στην Αθήνα στα κεντρικά γραφεία των εργοδοτών (ΟΕΦΕ) ή του υπουργείου ή τα κεντρικά του Ο.Α.Ε.Δ. με αιτήματα αιχμής: επίδομα ανεργίας χωρίς προϋποθέσεις για όλους, καμία μείωση μισθών, όχι στις ατομικές συμβάσεις, υπεράσπιση των συλλογικών συμβάσεων, ΣΣΕ που να καλύπτουν τις πραγματικές ανάγκες μας.